Amatérští fotbalisté uspořádali sbírku pro FN Olomouc. Vybrali neuvěřitelných 140 tisíc!

12. května 2020

Velké sportovní srdce ukázali amatérští sportovci organizovaní pod křídly spolku Malý fotbal Olomouc. Přestože jejich okresní soutěže byly kvůli koronavirové epidemii předčasně ukončeny, dokázalo se několik desítek týmů spojit v rámci spontánní sbírky, která vynesla skvělých 140 tisíc korun. Peníze zástupci spolku věnovali Fakultní nemocnici Olomouc - napůl si je rozdělily Oddělení urgentního příjmu a Dětská klinika. Děkujeme!

"Impulz k této iniciativě přišel přímo od některých klubů a hráčů a nakonec se zapojila zhruba polovina z našich týmů, kterých je aktuálně přes sto dvacet," prozradil předseda spolku Malý fotbal Olomouc Mgr. Zdeněk Táborský. "Letošní sezona se kvůli koronaviru nedohrála, z toho důvodu jsme klubům snižovali startovné a iniciátoři měli nápad, že by z těchto peněz podpořili olomouckou nemocnici a její zdravotníky. Protože občas někteří fotbalisté nechtěně skončí na urgentním příjmu, jehož práce si vážíme, chtěli jsme podpořit právě toto oddělení. Nakonec se vybralo víc peněz, takže jsme výtěžek rozpůlili a jednu polovinu věnovali Dětské klinice," vysvětlil Táborský.

Podle ředitele FN Olomouc prof. MUDr. Romana Havlíka, Ph.D. je morální hodnota daru ještě vyšší než jeho finanční vyjádření. "Jedná se vskutku o čin s velkým přesahem. Zaměstnanci urgentu, kam byla sbírka primárně určena, jsou stejní srdcaři jako fotbalisté a také oni hrají ve své práci týmově. Projevilo se to i při zápasu s koronavirem, který zvládli skvěle," zdůraznil profesor Havlík.