Běh za zdraví: Odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc poradí účastníkům s výživou i volbou obuvi

2. května 2019

Premiérový ročník Běhu za zdraví, který pořádá Fakultní nemocnice Olomouc v pátek 17. května, nabídne účastníkům nejen tříkilometrový rodinný běh a hlavní závod na dvojnásobnou vzdálenost, ale také doprovodný program. Zdravotníci z několika klinik a oddělení FN Olomouc budou připraveni poradit zájemcům například v oblasti rehabilitace a zdravé výživy.

Stanoviště odborníků najdou účastníci Běhu za zdraví na centrálním parkovišti, tedy v místě startu a cíle. Po celé odpoledne se s nimi mohou poradit například o správné technice běhu a strečinku, volbě vhodné obuvi, kompenzačních a stabilizačních cvičení, prevenci vzniku zranění a přetížení ve sportu či využití kompresních doplňků, ale také získat informace o racionální výživě, preventivní výživě, redukční dietě, komplexním dietním režimu nebo odvykání kouření, nebo o vyšetření na přístroji bodystat (analýza složení těla).

Pořadatelé Běhu za zdraví návštěvníkům nabídnou i další atraktivní program. Děti i dospělí budou moci vyzkoušet bohatou nabídku Centra pohybu Olomouc, například HoopFIT (tanec a cvičení s obručí), trampolíny, wouding (posílení hlubokého stabilizačního systému prostřednictvím houpání na ohýbaném bukovém prkně) nebo smovey body (cvičení s vibrační mi kroužky). Uvidí také ukázku lekce FIT PAIN FREE, tedy cvičební metody proti bolesti a pro posílení celého těla a k dispozici budou k fitness jízdám koloběžky Kostka.

Běh za zdraví je určen opravdu pro každého – od dětí, přes dospělé včetně trénovaných sportovců i „obyčejných“ milovníků zdravého pohybu až po seniory. Akce začne 17. května prezentací ve 14 hodin a potrvá zhruba do sedmé podvečer. Na trať, která povede známými i nepříliš navštěvovanými částmi areálu, vyrazí jako první v 16 hodin účastníci tříkilometrového rodinného běhu a vyznavači nordic walking. Start hlavního závodu na dvojnásobnou vzdálenost je naplánován na pátou hodinu.

Registrační formulář a další podrobnosti k Běhu za zdraví najdete ZDE.

Mapa běhu