Česko zpívalo koledy… a fakultka taky!

8. prosince 2022

Ve středu 7. prosince se na II. chirurgické klinice zpívalo! Na vánoční atmosféru se přišlo naladit na pět desítek lidí. Fakultní nemocnice se totiž připojila k oblíbené a již tradiční akci Česko zpívá koledy.

Sestřičky, pacienti, příbuzní, děti i kolegové z nemocnice se na několik minut stali hudebním souborem. Za doprovodu kapely si společně zazpívali šest známých koled a písní, které již dvanáct let rozeznívají celé Česko ve stejný moment. Repertoár udává Deník.cz, který akci před lety spustil. Účastníkům se akce natolik líbila, že si k vánočním písním přidávali další a další. Vánoční atmosféra byla díky cukroví a dalším pochutinám stoprocentní. I punč byl!

„Každý z příchozích donesl něco na chuť, sestry uvařily nealkoholický punč. Bylo fajn vidět známé tváře kolegů, bývalých ošetřovatelek i studentů. Za celý kolektiv mohu říct, že jsme rádi, že jsme se mohli takhle neformálně, v předvánočním čase, sejít a společně si zazpívat koledy,“ dodává vrchní sestra II. chirurgické kliniky Bc. Soňa Rokytová. Ke včerejší celorepublikové akci se přitom II. chirurgická klinika nepřipojila poprvé. Koledy si personál s pacienty zazpíval už v roce 2019.