Dětská klinika chce chránit hospitalizované pacienty. Omezila proto návštěvy

27. ledna 2020

Zvyšující se výskyt virových onemocnění přiměl Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc k omezení návštěv. Upravená pravidla platí od pondělí 27. ledna do odvolání. Návštěva je v jednom kalendářním dni povolena jen jednomu dospělému rodinnému příslušníkovi dětského pacienta. V zájmu ochrany zdraví hospitalizovaných dětských pacientů vedení kliniky žádá, aby blízcí pacientů zvážili vhodnost návštěvy zejména s přihlédnutím ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Současně prosí návštěvníky, aby si před vstupem na oddělení si vydezinfikovali ruce. Dětská klinika je zatím jediným pracovištěm FN Olomouc, která k podobnému kroku v důsledku počínající chřipkové epidemie přistoupila.

Jak informoval Olomoucký deník, v Olomouckém kraji již lze hovořit o počátku chřipkové epidemie. Počet nemocných s akutními respiračními onemocněními, včetně chřipky, vzrostl za poslední týden bezmála o čtvrtinu. „Nemocnost je momentálně v rámci Olomouckého kraje na hodnotě 1629 případů na 100 tisíc obyvatel. Jde o vzestup o 24,1 procenta proti předchozímu kalendářnímu týdnu,“ uvedla vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Barbora Hanáková.