Dobrovolnické centrum FN Olomouc má štědrého donátora. Jeho činnost podpořilo obchodní centrum Olympia Olomouc

11. prosince 2019

Poděkovat dobrovolníkům za nezištnou pomoc a společně strávit alespoň pár chvil v adventním čase. S touto motivací se konalo úterní vánoční setkání pořádané Dobrovolnickým centrem Fakultní nemocnice Olomouc. Petra Stejskalová z Odboru hlavní sestry FN Olomouc, která činnost centra koordinuje, připravila pro dobrovolníky nejen drobné dárky, ale také potěšující zprávu. Dobrovolnické centrum totiž velkorysým darem 40 tisíc korun podpořilo obchodní centrum Olympia Olomouc.

„Jsem moc ráda, že jste přijali naše pozvání. Mohu vám tak osobně poděkovat za váš čas, který po celý rok věnujete dobrovolnické činnosti v naší nemocnici. Velice si vaší energie a činorodosti vážíme,“ přivítala hlavní sestra FN Olomouc Andrea Drobiličová deset žen, mužů, ale taky canisterapeutické pejsky Rexe a Muffina, kteří zpříjemňují pobyt a zlepšují náladu pacientům Oddělení geriatrie. Kromě drobných prezentů obdrželi jako výraz poděkování poukázky, které Dobrovolnickému centru věnovalo obchodní centrum Olympia Olomouc. „Mám obrovskou radost, že se Olympia rozhodla činnost dobrovolníků podpořit. Díky tomuto štědrému daru můžeme nejen odměnit jednotlivé dobrovolníky, ale také podpořit fungování centra po celý rok,“ děkovala Petra Stejskalová. „Velice si vážíme toho, co děláte, a za celou Olympii Olomouc mohu potvrdit, že jsme rádi za příležitost zapojit se do tohoto přínosného programu. Věříme, že se nám podaří navázat dlouhodobou spolupráci,“ uvedla Lucie Benická z marketingového oddělení OC Olympia.

Dobrovolnické centrum ve FN Olomouc funguje od konce roku 2014. Je zřizováno nemocnicí a je přímo její součástí. Posláním programu je zpříjemnit pobyt v nemocnici hospitalizovaným, ale i ambulantním pacientům. S dobrovolnickou činností nemocnice začala na Oddělení geriatrie a Dětské klinice, postupně se však působnost dobrovolníků rozšířila na další pracoviště. Dobrovolníky jsou nejčastěji studenti, ale i lidé v produktivním věku, maminky na mateřské dovolené a výjimkou nejsou ani lidé seniorského věku.