Dobrovolnické centrum poděkovalo zdravotníkům růží a náramky se srdcem

12. května 2026

U příležitosti Mezinárodního dne ošetřovatelství poděkovalo Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice Olomouc nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich každodenní péči, laskavost a obětavou práci. Součástí poděkování byly i ručně vyráběné náramky se srdíčky, které připravila dobrovolnice Novorozeneckého oddělení Adéla Navrátilová. 

Symbolické dárky doprovodil také osobní text věnovaný všem zdravotníkům, kteří svou prací pomáhají pacientům nejen odborně, ale i lidským přístupem, empatií a podporou.

„Srdce je symbolem lásky, laskavosti, úcty a respektu. Často dokáže vyjádřit více než tisíc slov a připomíná, jak důležitá je v péči o pacienty lidskost,“ zaznělo mimo jiné v poděkování.

Dobrovolnické centrum FN Olomouc chtělo tímto gestem ocenit práci nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří jsou pro pacienty i své kolegy každodenní oporou a inspirací.

„Ze srdce přejeme vše dobré těm, které máme rádi. A bez srdce by nebyl život,“ uzavírá text poděkování. 

  • Studenti Fakulty zdravotnických věd a naši dobrovolníci se dnes vydali za vrchními sestrami, aby symbolicky poděkovali za péči a práci při příležitosti Mezinárodního dne ošetřovatelství.