Dobrovolnické centrum poděkovalo zdravotníkům růží a náramky se srdcem
12. května 2026U příležitosti Mezinárodního dne ošetřovatelství poděkovalo Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice Olomouc nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich každodenní péči, laskavost a obětavou práci. Součástí poděkování byly i ručně vyráběné náramky se srdíčky, které připravila dobrovolnice Novorozeneckého oddělení Adéla Navrátilová.
Symbolické dárky doprovodil také osobní text věnovaný všem zdravotníkům, kteří svou prací pomáhají pacientům nejen odborně, ale i lidským přístupem, empatií a podporou.
„Srdce je symbolem lásky, laskavosti, úcty a respektu. Často dokáže vyjádřit více než tisíc slov a připomíná, jak důležitá je v péči o pacienty lidskost,“ zaznělo mimo jiné v poděkování.
Dobrovolnické centrum FN Olomouc chtělo tímto gestem ocenit práci nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří jsou pro pacienty i své kolegy každodenní oporou a inspirací.
„Ze srdce přejeme vše dobré těm, které máme rádi. A bez srdce by nebyl život,“ uzavírá text poděkování.
- Studenti Fakulty zdravotnických věd a naši dobrovolníci se dnes vydali za vrchními sestrami, aby symbolicky poděkovali za péči a práci při příležitosti Mezinárodního dne ošetřovatelství.