Fakultní nemocnice Olomouc nabízí možnost vyšetření na onemocnění COVID-19 pro samoplátce

11. srpna 2020

Fakultní nemocnice Olomouc od pondělí 18. 5. 2020 nabízí v budově F2 možnost PCR vyšetření na SARS-CoV-2 (onemocnění COVID-19) pro samoplátce, tzn. osoby bez indikace praktickým lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí v Olomouci.

Test lze absolvovat za těchto podmínek:

PODMÍNKY VYŠETŘENÍ

• Vyšetření je možné pouze po objednání formou online formuláře – ZDE

• Provozní doba pro samoplátce:
    • pondělí – pátek: 11.00 – 12.00, 12.30 – 15.00
    • sobota: 8.00 – 12.00 (výhradně samoplátci) UPOZORNĚNÍ: Vzhledem ke změně postoje Řecka (zrušení povinnosti předložit potvrzení o negativním testu na COVID-19) a malému zájmu samoplátců je pravděpodobné, že provozní doba bude v sobotu 15. 8. 2020 zkrácena.
  • Zájemce musí být zdráv (bez příznaků onemocnění COVID-19), nesmí být
    v karanténě (z důvodu kontaktu s onemocněním COVID-19) a v poslední době neměl rizikový kontakt s pozitivní osobou.
  • Vyplní žádost o zaslání „Lékařského potvrzení“ (vzor potvrzení k nahlédnutí ZDE) o výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2 , které bude dostupné ke stažení do 24 hodin po odběru na adrese covidlab.cz po zadání rodného čísla a přístupového kódu, který obdržíte v SMS. Formulář žádosti je dostupný ZDE nebo na odběrném místě.
  • Administrativa a odběr se uskuteční v budově F2 - MAPA ZDE. Vstup bočním, nikoliv hlavním vchodem!
  • Cena vyšetření je souladu s Věstníkem MZ ČR č. 6/2020 stanovena na 1756 Kč. Administrativní poplatek za vyšetření činí 250 Kč.
  • Platba je možná pouze bezhotovostně prostřednictvím platební karty na platebním terminálu na odběrovém místě.

VÝSLEDEK VYŠETŘENÍ

• V případě negativního výsledku vyšetření dostanete SMS do 24 hodin
    od odběru.
  • V případě, že je výsledek vyšetření pozitivní – SMS zprávu neobdržíte
    a budou Vás kontaktovat pracovníci Krajské hygienické stanice s dalšími informacemi.
  • Lékařské potvrzení bude dostupné ke stažení do 24 hodin po odběru na adrese covidlab.cz po zadání rodného čísla a přístupového kódu, který obdržíte v SMS.
  • V případě dotazů k výsledku vyšetření nekontaktujte prosím odběrné místo, ale Ústav molekulární a translační medicíny (kontakty viz. níže).

• Informace k odběru - Odběrné místo FN Olomouc: 739 598 026 (v provozní době)
  • Informace k výsledku vyšetření - Ústav molekulární a translační medicíny: 585 632 161 (pondělí-pátek 8:00 -14:00 hod).
  • V případě hromadné firemní objednávky prosím kontaktujte Bc. Petru Štefanovou na tel. 588 445 294 nebo e-mailové adrese Petra.Stefanova@fnol.cz která s Vámi podrobnosti objednávky projedná.

Upozornění: U malého procenta vyšetřovaných vzorků může být výsledek z důvodu nestandardního průběhu reakce tzv. nehodnotitelný a je nutno celé vyšetření opakovat (nikoli odběr). V tomto případě se uzavření a odeslání výsledku může o 24 hodin prodloužit.