Fakultní nemocnice Olomouc od pátku testuje pedagogy na COVID-19

3. prosince 2020

Fakultní nemocnice Olomouc bude od pátku 4. prosince patřit mezi odběrová místa, kde učitelé a další pedagogičtí pracovníci mohou podstoupit dobrovolné testování antigenními testy. K bezplatnému odběru se však zájemci musí zaregistrovat v rezervačním systému ZDE.

Kromě toho se pedagogové musí prokázat i potvrzením od zaměstnavatele. Na výsledek testu je potřeba vyčkat na místě cca 30 minut, a to pro případ, že by interpretace antigenního testu vyžadovala ještě provedení vyšetření PCR.

Test se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech před účinností tohoto opatření proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem.

Dobrovolné testování pedagogických pracovníků probíhá na základě návrhu Ministerstva zdravotnictví ČR jako pilotní projekt k plošnému testování, které bude od 18. prosince nabídnuto všem občanům. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného by se mohlo testování učitelů týkat asi 200 tisíc lidí a přijde maximálně na 70 milionů korun.