Fakultní nemocnice Olomouc spustila web s informacemi o koronaviru a dotazníkem pro lidi s příznaky

21. března 2020

Nový web s aktuálními informacemi o opatřeních přijatých v souvislosti s pandemií COVID-19, ale také s jednoduchým dotazníkem pro ty, kteří pociťují příznaky nemoci, spustila Fakultní nemocnice Olomouc. Stránky covid.fnol.cz také slouží jako pomyslný rozcestník pro získání aktuálních údajů o situaci v České republice a Olomouckém kraji.

Na nový web soustředí FN Olomouc veškeré novinky týkající se aktuálních kroků zdravotníků, ale také různé tipy, rady pacientům, nastávajícím maminkám nebo rodičům. V rámci zlepšení identifikace výskytu koronaviru také odborníci z největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě připravili pro zájemce jednoduchý dotazník, který vyhodnotí vyplněné informace o příznacích nemoci a na jejich základě doporučí další postup. Pro vyplnění dotazníku mohou lidé využít vstup bez registrace nebo vstup s přihlašovacími údaji - rodným číslem a emailovým kontaktem. Zadání přihlašovacích údajů slouží k propojení s nemocničním systémem a k lepší individualizaci následné péče prostřednictvím zpětného kontaktování a to v případě zhoršení symptomů. Dotazník je možné vyplnit opakovaně v případě subjektivního zhoršení zdravotního stavu.

covid.fnol.cz