FN Olomouc otevírá novou ambulanci pro pacienty s podezřením na COVID-19

8. října 2020

Na nové místo budou od pondělí 12. října ve Fakultní nemocnici Olomouc nasměrováni pacienti, u nichž existuje podezření na onemocnění COVID-19. Speciální izolovaná ambulance se však nepřesouvá nijak daleko. Namísto spojovací chodby mezi Oddělením urgentního příjmu (budova A) a Oční klinikou (budova E1) je ambulance umístěna hned naproti, ve vchodu do někdejší I. chirurgické kliniky v budově Franze Josefa (označená jako B). Zde se příchozím dostane instrukcí, jak dále konkrétně postupovat.

„K přestěhování specializované ambulance jsme se rozhodli vzhledem k aktuálnímu nárůstu počtu případů COVID-19, neboť naším prvořadým cílem je snížit riziko přenosu nákazy a chránit naše pacienty. Další důvod je logistický. Jednak tak uvolníme frekventovaný spojovací koridor mezi urgentem a oční klinikou, jednak naše uzavřené lůžkové oddělení pro COVID-19 pozitivní máme rovněž v budově Franze Josefa. Odpadají tak možné komplikace při transportu pacientů,“ vysvětluje ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Z důvodu prevence šíření nákazy ve FN Olomouc platí od 26. září 2020 plošný zákaz návštěv u hospitalizovaných pacientů na všech lůžkových odděleních. Toto nezbytné nařízení bude platit až do odvolání.