Hledá se Sestra sympatie. Zopakuje Fakultní nemocnice Olomouc předchozí úspěchy?

31. srpna 2022

Zviditelnění mimořádně náročné, zodpovědné a záslužné práce všeobecných sester a poděkování za ni. To jsou hlavní síle soutěže Sestra sympatie, v níž se za podstatného přispění široké veřejnosti vybírá výjimečná sestřička pracující v některé z českých či moravských nemocnic. Dvanáctý ročník soutěže odstartoval již v červnu spuštěním registrace soutěžících.

Sestra sympatie rozhodně není klasická soutěž krásy, pořadatelé z agentury We Make Media hledají výjimečnou sestřičku. O umístění nerozhoduje mistrovství kadeřníků, kosmetiček a počet hodin strávených ve fitcentru. „Motto celého projektu zní: Krása má mnoho podob! A jaké by v případě Sestry sympatie měly tyto podoby být? Měla by v sobě spojovat především sympatičnost a srdečnost, empatii a stylovost,“ vysvětluje jednatelka agentury We Make Media její MUDr. Ivana Kaderková.

K zařazení do soutěže přitom stačí jediné – zaregistrovat kandidátku na titul Sestra sympatie na webových stránkách www.sestrasympatie.cz. Registrace končí 25. září 2022! O postupu do semifinálového kola, tedy mezi 24 soutěžících, bude rozhodovat široká veřejnost zasíláním SMS zpráv od 1. 10. do 30. 10. 2022. Obdobně se bude vybírat finálová dvanáctka soutěžících sester, a to od 1. 12. do 1. 1. 2023. Sestra sympatie pak bude zvolena z dvanácti finalistek 24. 2. 2023 v paláci Žofín v Praze, u příležitosti konání reprezentačního plesu sester – Sestry na sál!

Fakultní nemocnice Olomouc přitom má v anketě Sestra sympatie na co navazovat, neboť v roce 2019 se finálového klání díky výsledkům hlasování zúčastnily hned dvě sestřičky - Marie Růžičková z III. interní kliniky a Naďa Sléhová z I. chirurgické kliniky. Do semifinálového kola se navíc dostala Kateřina Burešová z I. interní kliniky – kardiologické. Velký úspěch také na konci dubna zaznamenala vrchní sestra I. interní kliniky - kardiologické Dagmar Hetclová, když v soutěži Sestra roku veřejnost hlasováním rozhodla, že získá titul Sestra mého srdce a v hlavní soutěži v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání skončila na druhém místě.