Jubilejní Luklův kardiologický den přivítal v Olomouci stovky špičkových odborníků

2. října 2019

S velkým ohlasem nejen odborné veřejnosti se jako každoročně setkala konference Luklův kardiologický den. Jubilejního desátého ročníku největší vzdělávací akce na střední Moravě, který se uskutečnil v úterý 1. října 2019 v hotelu NH Collection Olomouc Congress, se zúčastnilo bezmála čtyři sta kardiologických odborníků z celé České republiky. Na konferenci, již pořádá I. interní klinika - kardiologická Fakultní nemocnice Olomouc ve spolupráci s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, Národním telemedicínským centrem, Českou lékařskou komorou a Českou asociací sester, byly představeny nejmodernější diagnostické a léčebné postupy, které díky špičkovým kardiologickým pracovištím vstupují do běžné klinické praxe.

„Děkuji vám za to, jakým neuvěřitelným tempem posouváte medicínu kupředu. Mám dojem, že česká kardiologie na tom nikdy nebyla tak dobře jako nyní. Vaše konference každoročně dokazuje, že míříme správným směrem a k optimistické budoucnosti. A právě o šíření pozitivního tohoto přesahu bych vás chtěl poprosit, protože v souvislosti s českým zdravotnictvím se v poslední době zmiňují téměř výhradně negativní zprávy, ale o tom, jak dokážeme být úspěšní, se příliš neví,“ řekl na úvod X. Luklova dne ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Proděkan spolupořádající Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci prof. MUDr. Milan Kolář, Ph.D. poděkoval přítomným kardiologům za jejich fantastickou práci ve prospěch pacientů a také za výchovu a vzdělávání budoucích lékařů. „Každý takový kongres přináší možnost se potkávat v přátelské atmosféře, což nenahradí žádná elektronická či jiná prezentace nebo telekonference,“ dodal profesor Kolář.

„Troufám si tvrdit, že jubilejní desátý ročník Luklova kardiologického dne se zařadil mezi nejúspěšnější vzdělávací akce v historii Fakultní nemocnice Olomouc,“ uvedl prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA, přednosta I. interní kliniky - kardiologické FN Olomouc a předseda České kardiologické společnosti. Na konferenci, které 30. září jako tradičně předcházel Pacientský den s přednáškami a akcí Pohybem ke zdraví pro vyznavače běhu a nordic walking, bylo přítomno 372 účastníků včetně významných hostů z celé České republiky. „Uskutečnilo se sedm přímých přenosů z katetrizačních sálů a kvalita těchto přenosů i livestreaming na stránkách nemocnice přispěly k vysoké úrovni celé akce. Už se těšíme na jedenáctý ročník v příštím roce,“ uzavřel prof. Táborský.