K akci Česko zpívá koledy se přidají i ve Fakultní nemocnici Olomouc. Zazpíváte si s personálem II. chirurgické kliniky?

28. listopadu 2019

K akci Česko zpívá koledy, kterou organizuje Deník a vydavatelství Vltava Labe Media, se letos přidají také zaměstnanci Fakultní nemocnice Olomouc. Ve středu 11. prosince od 18 hodin tak tradiční vánoční písně zaznějí nejen na náměstích, návsích a dalších veřejných místech, ale také na lůžkovém oddělení II. chirurgické kliniky, jejíž lékaři a sestry s nápadem přišli.

„Chtěli bychom pacientům zpříjemnit nucený pobyt v nemocnici. Místo toho, aby byli doma a připravovali se na svátky, musejí pobývat u nás na oddělení, protože jsou po operačním výkonu nebo se na operaci chystají. Myslím si, že koledy je mohou mile překvapit a já osobně se na to velmi těším,“ vysvětluje motivaci k účasti na celorepublikové akci MUDr. Patrik Rulíšek z II. chirurgické kliniky. Společným zpěvem koled podle něj chtějí také zpestřit zaměstnancům odpolední směnu.

Účast dosud přislíbilo zhruba deset lékařů a sester. „Máme domluvený i hudební doprovod. Byli bychom ale moc rádi, kdyby se k nám přidali i kolegyně a kolegové z dalších klinik a oddělení,“ přeje si MUDr. Rulíšek. Zpívat se bude na lůžkovém oddělení II. chirurgické kliniky v sedmém patře budovy D1, kde již vánoční atmosféru navozuje nazdobený vánoční stromek. „Další výzdobu ještě doladíme,“ slibuje lékař s úsměvem.

A které koledy se chystají zdravotníci zazpívat? „Budou to ty nejznámější, například Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak si krásné, neviňátko nebo Pásli ovce Valaši. Nemůžeme ale vynechat ani písničku Vánoce, Vánoce přicházejí a mimo oficiální zpěvník si dáme i Půlnoční od Václava Neckáře,“ vyjmenovává repertoár MUDr. Patrik Rulíšek.

Akci Česko zpívá koledy pořádá Deník z vydavatelství Vltava Labe Media již podeváté. V loňském roce se koledy zpívaly na více než osmi stech místech České republiky, ale připojili se také Češi žijící v Římě, Instanbulu, Mnichově nebo v Madridu. Letos se zájemci do zpěvu pustí na 11. prosince od 18 hodin. Ve vydání Deníku 11. prosince navíc čtenáři najdou i zpěvník, v němž jsou koledy otištěny.