Letní výzva FN Olomouc: Vydejte se na rozhledny a vyhrajte lázeňský pobyt

29. června 2022

Což takhle strávit zdarma relaxační víkend v Lázních Slatinice? Neříkejte, že vás tato představa neláká. Cesta k léčivým procedurám ve vyhlášených lázních přitom není nijak složitá. Vede přes soutěž Vzhůru do oblak, kterou společně s Lázněmi Slatinice vyhlašuje Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc. Úkolem soutěžících je během letních měsíců navštívit co nejvíce rozhleden a fotografie z navštívených míst sdílet ve stejnojmenné facebookové skupině. Autoři fotografií budou zařazeni do slosování o atraktivní ceny.

„Podobnou soutěž jsme vyhlásili i vloni, kdy účastníci navštěvovali studánky. A měla velký úspěch. Ve skupině přidávalo fotky navštívených studánek bezmála dvě sta lidí. Soutěž s podobným zaměřením vnímáme jako motivaci veřejnosti k aktivnímu přístupu k vlastnímu zdraví a zároveň naplňuje náš projekt Pět S. Pěší výlet na rozhlednu je přece sport, zdravá svačinka na cestu je námi doporučovaná strava, relaxace při výhledu do krajiny může soutěžící zbavit stresu, fyzická námaha z výletu nám přinese zdravý spánek a poslední S je Stop kouření - no přece nebudeme v krásné přírodě na výletě kouřit,“ usmívá se přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D., MBA.

Soutěžící mají červenec, srpen a září na to, aby vystoupali na co největší počet rozhleden. Fotografie, které na rozhledně pořídí, mají sdílet ve facebookové skupině nazvané Vzhůru do oblak, přidat informaci, o jakou rozhlednu se jedná, a připsat hashtag #VzhuruDoOblak. Jedna rozhledna je přitom povinná – Velký Kosíř. „Vzhledem k tomu, že spolupořadatelem soutěže jsou Lázně Slatinice, chceme, aby účastníci vystoupali na kopec, který se nad Slatinicemi zvedá. Ve facebookové skupině je pak nutné sdílet fotografii i s plakátkem akce, který bude umístěn ve výloze pokladny rozhledny,“ upozorňuje Eliška Sovová s tím, že čím více rozhleden soutěžící navštíví, tím větší mají šanci na výhru. „A ty rozhodně nejsou k zahození. První cenou je víkendový pobyt v Lázních Slatinice, ale losovat budeme i celou řadu dalších dárků,“ vysvětluje Eliška Sovová.

Cílem výletů mohou být rozhledny v České republice i v zahraničí. Skvělým pomocníkem může být aplikace Mapy.cz nebo webová stránka Rozhlednovým rájem http://www.rozhlednovymrajem.cz/, jejichž autor Jiří Štekl rozhledny rozdělil jak podle krajů, tak podle druhu a dalších parametrů.

Podrobná pravidla soutěže Vzhůru do oblak jsou k dispozici na webových i facebookových stránkách Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace i přímo ve facebookové skupině soutěže.