XIV. Luklův kardiologický den | ohlédnutí

Luklův kardiologický den si nenechaly ujít stovky domácích i zahraničních odborníků

Více než tři sta odborníků z celé České republiky i ze zahraničí si dnes nenechalo ujít čtrnáctý ročník prestižní konference Luklův kardiologický den, který se konal v hotelu NH Collection Olomouc Congress. Jedna z největších vzdělávacích akcí na střední Moravě, kterou pořádá I. interní klinika - kardiologická Fakultní nemocnice Olomouc, nabídla opět bohatý program prezentací nejmodernějších diagnostických a léčebných postupů, které díky špičkovým kardiologickým pracovištím vstupují do běžné klinické praxe. V lékařské a sesterské sekci zaznělo více než třicet příspěvků a účastníci mohli sledovat také pět on-line přenosů z různých výkonů.

Ani letos pořadatelé nevynechali tzv. Pacientský den, který se koná vždy den před samotnou konferencí. Na osm desítek zájemců z řad široké veřejnosti si od kardiologů vyslechli nejnovější informace o prevenci a léčbě obezity a o kardiovaskulární rehabilitaci. Nezůstalo ale jen u poslechu teorie. Nejlepší prevencí civilizačních onemocnění je totiž pohyb a tak kardiologové vybídli účastníky ke krátkému běhu či k chůzi v doprovodu lektorek nordic walking.

Za organizační výbor

prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA