Na kardio cvičení v Květné zahradě se vydalo bezmála padesát zájemců

13. září 2019

Bezmála pět desítek aktivních účastníků využilo v pátek 13. září pozvání na Pacientský den v kroměřížské Květné zahradě, který byl součástí kardiologické Roadshow Kroměříž 2019. Vprostředí unikátního parku, zařazeného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, se preventivní kardiologický program konal již podruhé. Akci uspořádala FN Olomouc ve spolupráci s Nadačním fondem Zdravé srdce Hané.

Setkání uvedl přednosta I. interní kliniky kardiologické FN Olomouc prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA. Účastníky informoval o aktuálních trendech v prevenci a předcházení kardiologických onemocnění. Zdůraznil především význam prevence, pohybových aktivit a správné životosprávy. „V centru zájmu kardiovaskulárního programu naší nemocnice nestojí jen léčba onemocnění, ale také podpora a edukace pacientů v účinné prevenci této problematiky. Je důležité, aby naši pacienti pochopili zásadní význam režimových opatření – pohybu, diety, nekouření a nepití alkoholu a dále kontrol krevního tlaku, laboratorních parametrů včetně lipidového spektra, léčbu přidružených onemocnění,“ řekl profesor Táborský. Po úvodní edukaci se účastníků ujala lektorka nordic walking Mgr. Beata Brošová. Na kardiocvičení a hodinovou procházku byli vybaveni chytrým náramkem měřícím ušlou vzdálenost nebo tepovou frekvenci.

Další Pacientský den se uskuteční 30. září v Olomouci v rámci konference X. Luklův kardiologický den. Při této příležitosti se budou moci zájemci zúčastnit nejen procházky nordic walking, ale také krátkého běhu, který povede ředitel FN Olomouc prof. Roman Havlík. Kardiologické roadshow, jejichž odborný program je věnován internistům, praktickým lékařům, kardiologům a všem zájemcům o novinky v oboru kardiologie, pokračují ve Vyškově (26. 9.), Svitavách (17. 10.), v Hranicích (14. 11.), Kroměříži (28. 11) a Šumperku (5. 12.).