Na olomoucké konferenci kaplani sdíleli příklady dobré praxe

27. května 2022

Ve čtvrtek 26. května 2022 se v olomouckém Arcibiskupském paláci uskutečnila konference s názvem „Nemocniční kaplani na střední Moravě – příklady dobré praxe“. Uspořádalo ji Arcibiskupství olomoucké, Fakultní nemocnice Olomouc a JSME BLÍZKO VÁM – Institut klinické pastorační péče, z.ú. ve spolupráci s Katolickou asociací nemocničních kaplanů v ČR a Obchodní akademií Přerov. Setkání zahájil arcibiskup Jan Graubner a se svými příspěvky na něm vystoupili odborníci především z řad lékařů, pedagogů, psychologů a kaplanů, kteří prezentovali své zkušenosti s dobrou praxí v oblasti působení nemocničních kaplanů při duchovní péči ve zdravotnických zařízeních.

Při příležitosti konference byla prezentována i nová brožura Marty Hošťálkové „Doprovázení člověka v nemoci“. Konferenci ukončil Mons. Bohumír Vitásek myšlenkou papeže Františka: „Stále se potřebujeme nadechovat Boží lásky, ať ji můžeme vydechovat aspoň trochu.“

Text a foto: kaplan-nemocnice.cz