Na světové ceně pro Českou stomatologickou komoru má zásluhu také olomoucká Klinika zubního lékařství LF UP a FNOL

13. září 2019

Nejlepší na světě v pořádání preventivních akcí pro veřejnost je Česká stomatologická komora. Cenu si zástupci komory v čele s prezidentem Romanem Šmuclerem přivezli z kongresu Světové federace zubních lékařů FDI, který se konal na začátku září v americkém San Franciscu. Titul „mistrů světa“ v edukačních aktivitách byl českým zubním lékařům, ale také studentům zubního lékařství, udělen za více než tisícovku preventivních akcí pořádaných při příležitosti Světového dne ústního zdraví, který připadá na 20. březen.

Významný podíl na zisku ocenění mají přitom odborníci z Kliniky zubního lékařství a studenti Lékařské fakulty Univerzity Palackého, kteří ve spolupráci s obecně prospěšnou společností ARAK uspořádali v Olomouci bohatý osvětový program zaměřený na širokou veřejnost. Během týdne od 18. do 23. března jezdily týmy studentů do mateřských škol, v Pevnosti poznání se konaly přednášky a prezentace pro žáky základních škol, maminky i seniory, soubor přednášek o hygieně dutiny ústní a prevenci v prostorách Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické E. PÖTTINGA a Klinika zubního lékařství také uspořádala den otevřených dveří. „Jsem velmi potěšena a cením si toho, že energie vložená do této každoroční akce byla oceněna světovými odborníky a jsem ráda, že naše klinika a potažmo nemocnice a fakulta jsou toho součástí,“ uvedla přednostka Kliniky zubního lékařství MDDr. Iva Voborná, Ph.D.

Foto: ARAK, o.p.s., iVysílání ČT, facebook České stomatologické komory