Nadační fond Muži proti rakovině daroval FN Olomouc přístroj za čtvrt milionu. Děkujeme!

13. května 2020

Bipolární resektoskop je přístroj, kterým se odstraňují v celkové anestézii endoskopicky nádory močového měchýře. Právě takový přístroj, jenž může v nutných případech doslova zachránit lidský život, daroval Urologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc Nadační fond Muži proti rakovině. Nemocnice jej zakoupila na základě daru ve výši 250 tisíc korun. "Pro naše špičkové pracoviště je vybavení tou nejmodernější technologií nezbytnou nutností k poskytování péče na nejvyšší úrovni. Za dar, jenž zachraňuje, proto nadaci moc děkujeme," uvedl primář Urologické kliniky FN Olomouc doc. MUDr. Aleš Vidlář, Ph.D., FEBU.