Návleky na infuze pro Dětskou kliniku vznikly v kostymérně Moravského divadla

14. května 2021

Krásný a zároveň praktický dárek přichystalo pro Hemato-onkologické oddělení Dětské kliniky FN Olomouc Moravské divadlo Olomouc. Konkrétně divadelní garderobiérka Ivana Čeplová, která vlastnoručně ušila a darovala tomuto oddělení tucet krásných obalů na infuze s dětskými motivy. Spolu s ředitelem divadla Davidem Gernešem předali tento dar zástupcům kliniky v obchůdku sdružení Šance Olomouc.

🔲 "Už dříve jsem pro nemocnici v době koronavirové divadelní pauzy se svými kolegyněmi šila roušky, látkové hračky a edukační panenky pro malé pacienty. Se sestřičkami z Dětské kliniky jsem tak v kontaktu a nápad na výrobu návleků na infuze vyplynul z jejich potřeb. Původně mě sestřičky prosily o dva kusy, to mi ale přišlo málo, takže jsem jich dovezla o něco víc," sdělila s úsměvem Ivana Čeplová.

🔲 Návleky tak pravděpodobně budou sloužit i na dalších odděleních Dětské kliniky. "Určitě se rády podělíme," potvrdila staniční sestra Hemato-onkologického oddělení Eva Hůlková. "Návleky mají svůj praktický smysl, protože některé infuze, které jsou citlivé na světlo, před nimi chrání. Zároveň jsou moc krásné a veselé, takže mají příznivý vliv i na náladu a psychiku malých pacientů, potěší je a uklidní," dodala Eva Hůlková.

A my moc děkujeme paní Čeplové i celému Moravskému divadlu Olomouc! ❤👏🤝👍🎭🏥🧒