Nemocnice ČR 2021: FN Olomouc obhájila první místo v kategorii online komunikace

26. listopadu 2021

Výsledky ankety Nejlepší nemocnice roku 2021, kterou každoročně pořádá nezisková organizace HealthCare Institute, byly na začátku týdne vyhlášeny na odborné konferenci Efektivní nemocnice v Praze. V anketě opět uspěla i Fakultní nemocnice Olomouc, která obhájila loňskou první příčku mezi fakultními nemocnicemi v kategorii „Nejlepší online komunikace nemocnic“. Největší zdravotnické zařízení na střední Moravě však uspělo také v kategorii Finanční zdraví nemocnic, kde skončilo na stříbrné příčce za FN Plzeň.

• Ocenění převzala Mgr. Sabina Procházková, vedoucí Odboru právního FN Olomouc.

Dle vyjádření pořadatelů nenašla olomoucká nemocnice v kategorii „on-line komunikace“ stejně jako vloni konkurenta, a to díky jednoduchému ovládání webových stránek, jejich modernímu vzhledu, pravidelné aktualizaci obsahu a aktivitě nemocnice na sociálních sítích. Na druhé a třetí pozici se mezi fakultními nemocnicemi umístily internetové stránky Fakultní nemocnice Bulovka a stránky Fakultní nemocnice Brno. „U webových stránek vítězů nás potěšilo intuitivní ovládání, dynamické prvky a jasná struktura, stejně tak jako vstřícnost k hendikepovaným uživatelům nebo ovládání na mobilních zařízeních, které je velmi důležité, protože čím dál více lidí si internetové stránky prohlíží hlavně na svém mobilu,“ vysvětlil rozhodnutí Ing. Vladan Crha, Managing Director AMI Digital, která se podílela na hodnocení v rámci kategorie.

Nejlepší nemocnicí roku 2021 celkově se podle průzkumu HealthCare Institute stala Nemocnice České Budějovice, jako druhá se umístila Nemocnice Strakonice, na bronzové příčce pak Nemocnice Písek. Zdravotní pojišťovnou roku je Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Následují Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR.

Podrobné výsledky najdete ZDE.