Noc vědců 2019: Fakultní nemocnice Olomouc ukáže Centrum asistované reprodukce i Oddělení rehabilitace

2. září 2019

Hned šest svých pracovišť otevře Fakultní nemocnice Olomouc návštěvníkům letošní Noci vědců. Kromě tradičních prohlídek Transfuzního oddělení, potrubní pošty nebo fortu Tafelberg se zájemci mohou podívat do zákulisí Centra asistované reprodukce, vyzkoušet moderního přístroje na Oddělení rehabilitace nebo zamířit do budoucnosti medicíny prostřednictvím prezentace Národního telemedicínského centra. Vědecko-popularizační akce se uskuteční v pátek 27. září.

„Fakultní nemocnice Olomouc má ze své podstaty k vědě blízko. Díky propojení s Univerzitou Palackého, ale také soustavnou snahou o zavádění nejmodernějších postupů a technologií do praxe je s vědou a výzkumem těsně provázána. Ve výčtu institucí, které se účastní Noci vědců, proto samozřejmě nemůžeme chybět,“ podotýká ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. Nebude tomu jinak ani letos. Největší zdravotnické zařízení na střední Moravě široké veřejnosti představí pracoviště, která reprezentují jednak bohatou historii areálu, jednak současnou práci a zkušenosti odborníků s nejnovějšími vědeckými poznatky a jejich zaváděním do každodenní praxe.

Poprvé se k Noci vědců připojí Centrum asistované reprodukce a Oddělení rehabilitace. Zatímco do centra s třicetiletou tradicí léčby neplodnosti mohou zamířit páry a jednotlivci, které zajímají vyšetřovací a léčebné metody v asistované reprodukci nebo postupy v andrologické a embryologické laboratoři, rehabilitační odborníci návštěvníkům představí nejmodernější technologie, které pomáhají pacientům s neurologickými i jinými pohybovými problémy.

Podrobnou nabídku FN Olomouc k Noci vědců včetně přihlašovacích formulářů na komentované prohlídky najdete zde:

REGISTRACE