Onkologická klinika FN Olomouc dostala darem 30 štítů. Ochrání pacienty i personál

3. dubna 2020

Třicet kusů ochranných štítů obdržela Onkologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc jako dar v souvislosti s epidemií COVID-19 od firmy G3 s.r.o. Zdravotníci štíty převzali ve středu 1. dubna a ihned je zařadili do své výbavy.

„Onkologičtí pacienti představují z hlediska potencionální virové nákazy extrémně rizikovou skupinu. Onkologickou terapii však nelze u nemocných přerušit či její zahájení oddálit, protože letalita neléčeného nádorového onemocnění je prakticky stoprocentní. Zdravotníci pečující o onkologické pacienty by tedy měli disponovat pomůckami, které chrání nejen je, ale především naše pacienty. I proto firmě G3 moc děkujeme a jejich iniciativy si velice vážíme,“ říká primářka Onkologické kliniky FN Olomouc MUDr. Hana Študentová, Ph.D.

Nakonec ale nezůstalo jen u třiceti štítů. V pondělí 6. dubna do FN Olomouc firma G3 s.r.o. dopravila dalších sedmdesát a tak počet darovaných ochranných pomůcek dorovnala na rovných 100. Děkujeme!