Ozdobte si domov adventním věncem a vánoční hvězdou a pomůžete dětem

14. listopadu 2022

Rok se s rokem sešel a Dětská klinika Fakultní nemocnice Olomouc žije dvěma tradičními charitativními akcemi. Už ode dneška jsou přímo na klinice v prodeji adventní věnce, věnečky a vánoční dekorace v rámci Věncování. Od 21. listopadu pak obecně prospěšná společnost Šance bude do řady měst celé České republiky distribuovat pryšec nádherný, tedy vánoční hvězdu. Výtěžek z obou dobročinných akcí pomůže nemocným dětem a jejich rodinám.

Zdravotnický personál, děti z hemato-onkologického oddělení 21 B, jejich rodiče a dobrovolníci se k výrobě adventních věnců a vánočních ozdob scházejí v suterénu Dětské kliniky již počtyřiadvacáté. Po dvou letech se k nim přidají i floristé. „Obrovské poděkování patří dobrým lidem v Ostravě-Petřkovicích, kteří věnovali svůj víkend přípravě zelených korpusů. Díky jejich ochotě a nezištné snaze pomoci jich máme nachystaných více než šest set,“ zmínila dětská sestra a koordinátorka Věncování Pavla Medková a zdůrazňuje, že akce by se nemohla konat bez významné podpory vedení Dětské kliniky a sdružení Šance o.p.s. Originální výrobky si můžete zakoupit v galerii Dětské kliniky od 14. do 25. listopadu, a to v době od 9 do 16 hodin. Výtěžek poslouží i tentokrát nejen k potěše a radosti malých pacientů, ale také k pomoci jejich rodinám v těžké sociální situaci.

• Adventní věnce a ozdoby jsou v prodeji v přízemí Dětské kliniky FN Olomouc.

Charitativní sbírka Vánoční hvězda pomáhá malým pacientům Dětské kliniky FN Olomouc a jejich rodinám již od roku 1998. Letos tedy slaví 25 let existence. „Vánoční hvězda se stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Pro těžce nemocné malé pacienty se květina stala navíc symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím,“ řekla ředitelka pořádající Šance Olomouc o.p.s. Herta Mihálová s tím, že jubileum sbírky připomenou všem kupujícím záložkou s motivem Malého prince a citátem z této slavné knihy Antoine de Saint-Exupéryho.

V loňském roce se podle Herty Mihálové podařilo vybrat neuvěřitelných 3 571 343 Kč za 56 550 prodaných květin. Vánoční hvězdy se prodávaly ve 185 městech a vesnicích na území celé České republiky a dobrovolníci při jejich distribuci najeli 13 954 kilometrů. Vánoční hvězdu si zájemci mohou zakoupit od 21. listopadu do 9. prosince přímo na Dětské klinice nebo na různých místech Olomouckého kraje i jinde v republice. Cena velké květiny činí 120 Kč, malá pak 60 Kč. Podrobnosti o sbírce se dozvíte i na webových stránkách www.vanocnihvezda.eu.