Pod lékárnou Fakultní nemocnice Olomouc vzniká nové parkoviště. Poskytne místa pro tři desítky aut

10. ledna 2019

V areálu Fakultní nemocnice Olomouc přibudou na jaře letošního roku dvě nová parkoviště. Tolik potřebné plochy pro odstavení automobilů vyrostou na pozemcích pod lékárnou v ulici I. P. Pavlova a také pod Dětskou klinikou v sousedství Vojanovy ulice. Dohromady nabídnou 119 míst k stání.

Jako první byla zahájena stavba menšího parkoviště u lékárny. „Stavbu jsme zhotoviteli předali 7. ledna s tím, že hotovo by mělo být do 90 dnů, pokud nám to umožní klimatické podmínky. Zároveň se omlouváme všem návštěvníkům a zaměstnancům nemocnice za přechodně zhoršené podmínky v místě stavby, zejména za vyšší hlučnost a prašnost,“ uvedl Ing. Otakar Spáčil z Odboru investic FN Olomouc. Práce na parkovišti s 29 místy (z toho dvěma pro ZTP) provádí firma SWIETELSKY za 2,43 milionu korun.

V dohledné době začne rovněž stavba velkého parkoviště pod Dětskou klinikou se samostatným vjezdem z Vojanovy ulice. Kapacita této parkovací plochy bude 90 míst, z toho pět jich bude vyhrazeno pro hendikepované občany.