Příběh sestry Daniely Henebergové / COVID-19

7. dubna 2020

Jedním z nejexponovanějších pracovišť Fakultní nemocnice Olomouc je v těchto dnech odběrové místo na parkovišti pod Teoretickými ústavy Lékařské fakulty UP. Vzorek k testování na přítomnost koronaviru tady každý den odevzdají desítky lidí. Zdravotníci zde pracují v pomyslné první linii.

Důležitým článkem týmu je sestra Daniela Henebergová, která příchozím odebírá vzorky v odběrovém autobusu. V běžném provozu je úsekovou sestrou na Oddělení alergologie a klinické imunologie, a to už déle než třicet let! Ale vzhledem k tomu, že oddělení je stabilizované, mohla se přihlásit jako dobrovolník. Dozvěděla se totiž, že nemocnici i v souvislosti s karanténou uvalenou na Uničovsko a Litovelsko chybí na některých pracovištích personál. Netušila, že její pomoc bude potřeba právě na odběrovém místě. Teď už v autobusu pracuje více než dva týdny. A jsou to dny plné zkušeností a především emocí. Ráda by se s vámi o ně podělila.