Sedmý ročník anesteziologického Hirschova dne nabídl zajímavý program v lékařské i sesterské sekci

24. května 2019

Ve středu 22. a ve čtvrtek 23. května 2019 se uskutečnil již sedmý ročník Hirschova dne - tradiční odborné akce Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Olomouc a Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Předehru k odborné části programu obstaral středeční premiérový Hirschův běh ve Smetanových sadech v Olomouci a také večerní varhanní koncert v katedrále sv. Václava pro zájemce z řad účastníků konference.

Samotný čtvrteční odborný program v Clarion Congress hotelu uvedl ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., po jehož zdravici následovala čestná přednáška prof. MUDr. Martina Matějoviče, Ph.D. s názvem Below the Line. Poté už program pokračoval samostatně v lékařské a sesterské sekci a nabídl rovněž workshop ECMO.

Za zdárný průběh akce děkujeme organizačnímu vědeckému výboru konference ve složení MUDr. Olga Klementová, Ph.D., MUDr. Bronislav Klementa, MUDr. Šárka Fritscherová, Ph.D., MUDr. Lenka Doubravská, Ph.D. a MUDr. Karel Axmann.