Šest Mikulášů nadělovalo dárečky malým i velkým pacientům

5. prosince 2022

Hned šest mikulášských družin se vydalo 5. prosince na pouť za malými i velkými pacienty Fakultní nemocnice Olomouc. S drobnými dárečky se po areálu rozešli dobrovolníci z Dobrovolnického centra FN Olomouc. Nebyli na to ale sami – mikuláše, anděly a čertiska nám zapůjčila také iPoradna a do svátečních kostýmů se převlékli i studentky a studenti Střední odborné školy v Olomouci – Řepčíně.

„Navštívili jsme určitě více než pět set pacientů a pozdravili desítky zaměstnanců na osmnácti klinikách a odděleních i na ředitelství nemocnice. Zájemců by bylo určitě více, ale bohužel nemáme kapacitu navštívit všechny,“ uvedla Marija Aleksićová z Dobrovolnického centra FN Olomouc.

Bez pomoci dárců bychom si ale o mikulášské nadílce mohli nechat jenom zdát. Tak například společnost ÚSOVSKO nám věnovala müsli tyčinky a jablka, ČEROZFRCHT naše mikulášské balíčky obohatila o 100 kilogramů ovoce, své výrobky věnovala i mlékárna Olma. Velice si ceníme i ochoty jednotlivců. Například paní Adéla Jemelíková z Olomouce napekla celou nůši vánočních perníčku a dalšího cukroví. Všem ze srdce děkujeme a přejeme krásného Mikuláše!