Sestra z I. chirurgické kliniky vystavuje obrazy na Velehradě

2. července 2021

Součástí velehradské pouti a Dnů lidí dobré vůle bude výstava fotografií nemocničního kaplana Romana Nehery a akrylových maleb Nely Kohutkové, všeobecné sestry I. chirurgické kliniky FN Olomouc. Vernisáž výstavy nazvané „Zdravotníci, děkujeme vám!“ se uskuteční v neděli 4. července 2021 v 15:30 v prostorách Stojanova gymnázia na Velehradě.

Výstava je věnována lékařkám a lékařům, sestrám a nelékařským zdravotnickým pracovníkům, kteří se podílí na poskytování ošetřovatelské péče, za jejich práci a nasazení, píli a obětavost při zvládání boje s pandemií onemocnění COVID-19. Expozice zahrnuje dvě části. Vystaveny bude jednak patnáct fotografií nemocničního kaplana Romana Nehery, které zachycují zdravotníky při jejich službě nemocným v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Druhá část s názvem „Dáma s lampou“ představuje kolekci patnácti obrazů, jejichž autorkou je Nela Kohutková, všeobecná sestra I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Vznikly jako ilustrace do stejnojmenné knihy MUDr. Jitky Krausové, psychiatričky a pastorální terapeutky na Arcibiskupství olomouckém. Zobrazují biografii Florence Nightingalové, zakladatelky moderního ošetřovatelství.

Výstavu pořádá Arcibiskupství olomouckém, JSME BLÍZKO VÁM – Institut klinické pastorační péče, z.ú., Krajská nemocnice T. Bati, a.s. ve Zlíně, Obchodní akademie Přerov a Katolická asociace nemocničních kaplanů v České republice.

Jste srdečně zváni.

• Pozvánka na vernisáž