Slavíme Světový den dárců krve. Uvidíme se v Pevnosti poznání?

14. června 2022

Poděkovat stávajícím dárcům krve za jejich pomoc při záchraně lidských životů a pokusit se získat dárce nové - to je cílem Světového dne dárců krve, který si každoročně připomínáme 14. června, tedy právě dnes. K tomuto svátku se pravidelně hlásí i Transfuzní oddělení FN Olomouc. Zásadní význam dárcovství krve si připomeneme hned dvakrát:

• Pokud na Transfuzní oddělení přijdete dnes, můžete se těšit na zdravé mlsání od společnosti GRIZLY.cz a 211 - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.
  • Při příležitosti Světového dne dárců krve vám bude tým Transfuzního oddělení k dispozici v sobotu 18. června na akci Veletrh zdraví, kterou pořádá Pevnost poznání. Zjistíme zde vaši krevní skupinu a poskytneme všechny potřebné informace o dárcovství krve.

Co je ale důležité v souvislosti se svátkem dárců krve připomenout:

• Jako každý rok i letos před prázdninami bojujeme s úbytkem a přímo nedostatkem dárců, protože je čas dovolených a s nimi spojených povinných odkladů po návratu ze zahraničí, ale také doba, která svědčí klíšťatům a alergiím.
  • Prosíme proto, myslete na nás a především na naše pacienty. Bez vaší krve se neobejdou. Darování nebolí, vašich pět minut nám pomůže ve FN Olomouc zachránit až 3 pacienty.

Těšíme se na vás v Pevnosti poznání nebo na Transfuzním oddělení.