Světový den nemocných: Biskup Josef Nuzík navštívil I. interní kliniku

11. února 2020

Při příležitosti Světového dne nemocných, který připadá na 11. února, navštívil ředitelství a také I. interní kliniku Fakultní nemocnice Olomouc pomocný biskup Josef Nuzík. V doprovodu prezidenta Arcidiecézní charity Olomouc Mons. Bohumíra Vitáska se setkal se zástupci vedení nemocnice a také I. interní kliniky, kde rovněž navštívili tamní pacienty.

Biskup Nuzík připomněl při své návštěvě spolupráci s FN Olomouc, která se v podobě působení nemocničních kaplanů v největším zdravotnickém zařízení v Olomouckém kraji datuje již od roku 2010. „Podařilo se tu průkopnické dílo, které je stále inspirující i pro další nemocnice. Olomoucké fakultní nemocnici bych chtěl za tuto spolupráci velmi poděkovat,“ zdůraznil Mons. Josef Nuzík.

Světový den nemocných je zároveň dnem svátku Panny Marie Lurdské. Papež Jan Pavel II. jej vyhlásil v roce 1993 jako připomínku na zjevení Panny Marie v Lurdech, které jsou od roku 1858 místem mnoha uzdravení na těle i na duši.