TěhuDAY je tady. Festival plný rad a novinek v oblasti porodu a těhotenství startuje v Olomouci. Poradí i odborníci z fakultní nemocnice

19. srpna 2021

Na spoustu rad, informací, tipů a novinek z oblasti gynekologie a porodnictví se mohou těšit těhulky, budoucí maminky a jejich partneři na festivalu TěhuDAY, jehož první zastávkou bude již ve čtvrtek 26. srpna od 10 do 18 hodin olomoucké obchodní centrum Galerie Šantovka. Na programu, který nabídne přednášky, workshopy, poradny, prezentace i obchůdky se vším, co k těhotenství, porodu a péči o dítě patří, významně participují odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc. Vstup na akci je zdarma.

„Máme obrovskou radost, že se konečně TěhuDAY uskuteční. Již dvakrát jsme ho v Olomouci naplánovali a dvakrát nám naše plány překazila koronavirová pandemie. Moc se na všechny těšíme,“ usmívá se Gabriela Kotová z pořádající agentury Accord group. Série přednášek, workshopů a vystoupení začne ve druhém patře Galerie Šantovka krátce po 10. hodině. V půlhodinových intervalech se budou střídat prezentace například o předporodních kurzech, novinkách v předporodní lékařské péči, o porodu a šestinedělí ve FN Olomouc, výživě v těhotenství a při kojení, ale také o nejnovějších metodách léčby neplodnosti, odběru pupečníkové krve nebo psychologické pomoci čerstvým maminkám. „Představíme také unikátní ultrazvukový simulátor, který máme jako jediní České republice. Můžeme díky němu prakticky ukázat zobrazení plodu v jednotlivých fázích těhotenství. Budoucí maminky se dozví zajímavé informace také o aromaterapii při porodu nebo technikách využití tradičního mexického šátku rebozo v těhotenství, během porodu a v šestinedělí. Přímo na místě mohou zájemci využít možnosti konzultace s porodními asistentkami nebo fyzioterapeutkou,“ dodává vrchní sestra Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc Mgr. Vladislava Marciánová, Ph.D.

V průběhu dne se podělí o své pocity zpěvačka a krásná maminka Markéta Konvičková. „Po celý den máme připravené zajímavé dárečky. Věříme, že si nás dámy i pánové v Šantovce najdou,“ doplňuje Gabriela Kotová.

Podrobný program TěhuDAY najdete na webu www.tehuday.cz.