TěhuDAY nabídl budoucím maminkám praktické informace

27. srpna 2021

Desítky budoucích maminek ve čtvrtek 27. srpna zavítaly do Galerie Šantovka na první TěhuDAY - festival plný rad, zkušeností a nejnovějších poznatků v oblasti porodu a těhotenství. Na akci se podstatnou částí podíleli odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc.

Přednášky lékařek, porodních asistentek a sester z největší porodnice v Olomouckém kraji byly hlavním lákadlem programu. Těhulky se dozvěděly se, co jim může FN Olomouc nabídnout před porodem, jaké jsou novinky v předporodní lékařské péči, jak probíhá porod a šestinedělí, jaká je doporučená výživa v těhotenství a při kojení, ale také jak se udržovat v psychické pohodě i po narození dítěte nebo jak si zpříjemnit těhotenství. „V praktické části jsme na modelu demonstrovaly průchod miminka pánví, maminky mohly přivonět k aromatickým olejům používaným bezplatně v naší porodnici při porodu, předvedly jsme jim využití mexického šátku Rebozo, porodní asistentky poskytly rady týkající se plánovaného porodu. Rad se jim dostalo i v oblasti stravování nebo rehabilitace po porodu. Budoucí maminky i jejich partneři si mohli vyzkoušet i simulátor těhotenství. Díky tomu si hlavně muži mohli udělat představu, jak je těžké například zavázat si tkaničky s velkým břichem,“ dodala s úsměvem vrchní sestra Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc Vladislava Marciánová.