Ve FN Olomouc začíná očkování seniorů proti COVID-19

14. ledna 2021

Od pátku 15. ledna se mohou zájemci starší 80 let registrovat k očkování proti onemocnění COVID-19 přes centrální rezervační systém zřízený Ministerstvem zdravotnictví ČR. Ve Fakultní nemocnici Olomouc se první senioři mohou nechat naočkovat už tentýž den. Očkovací centrum aktuálně funguje na Klinice pracovního lékařství (budova P, ulice I. P. Pavlova).

Registrovat k očkování se mohou senioři nad 80 let na webech registrace.mzcr.cz a crs.uzis.cz nebo pomocí telefonní linky 1221. S přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, ale také jejich praktičtí lékaři. Od příštího týdne bude otevřen rezervační systém i pro zájemce z řad zdravotníků mimo FN Olomouc. Aktuální informace naleznete na webu covid.fnol.cz.

Kde aktuálně najdete očkovací centrum?

Klinika pracovního lékařství sídlí v budově P.

• Z hlavního vlakového nádraží v Olomouci je areál nemocnice dostupný tramvají (linkami číslo 1, 4 a 6) a autobusy (číslo 12, 19, 26 – zastávka Dvořákova; 21 – zastávka Lékařská fakulta).
  • Od autobusového nádraží lze do FN Olomouc dojet tramvají (linka č. 4) a autobusy (č. 19 – Dvořákova).
  • Pro imobilní pacienty pak přepravu po areálu nemocnice zajišťuje autobus číslo 42, který vyjíždí od tramvajových zastávek u nemocnice.
  • Areál nemocnice je přístupný bránami z ulic I. P. Pavlova a Hněvotínské a vstupem pouze pro pěší od tramvajových zastávek z Brněnské ulice.
  • Jízdní řády ZDE.