Věra Faldýnová zpívá pro dobrou věc – pomáhá jednotce intenzivní péče Dětské kliniky FN Olomouc

3. prosince 2019

Jednotku intenzivní a resuscitační péče (JIRP) na Dětské klinice FN Olomouc se rozhodla podpořit mladá zpěvačka a skladatelka z Rožnova pod Radhoštěm Věra Faldýnová. Oddělení, kde zdravotníci pečují o malé pacienty v kritickém stavu, vážně nemocné děti, děti trpící chronickými chorobami, po nejrůznějších úrazech a operacích, věnuje veškerý výtěžek z prodeje svého CD Universe a z koncertů.

Projekt pojmenovaný Zpívám pro dobrou věc odstartoval již letos v červnu koncertem a křtem CD, kde Věrka zveřejnila svůj charitativní záměr. Na transparentní účet poté studentka pražské konzervatoře uložila 20 tisíc korun, což byl výnos z koncertu a křtu CD a následných prodejů písní. Na konci září tuto částku předala oddělení JIRP Dětské kliniky Fakultní nemocnice. „Jménem celého týmu Jednotky intenzivní a resuscitační péče děkuji Vĕrušce Faldýnové a její kapele za krásný červnový koncert a za její benefiční aktivitu,“ vedoucí lékař Oddělení 21C MUDr. Vratislav Smolka. „Finanční prostředky jsme použili na nákup flash disků a přehrávačů, abychom hospitalizovaným dětem alespoň trochu zpříjemnili pobyt v nemocnici. Věruška ale pokračuje se sbírkou pro naše oddělení dál, máme z toho obrovskou radost,“ doplnila staniční sestra Oddělení 21C Hana Ptáčková.

Přidáte se a koupí CD přispějete na dobrou věc? Více o projektu Zpívám pro dobrou věc se dozvíte ZDE.