VIDEO: IPCHO v čase koronaviru

27. dubna 2020

Oddělení Intenzivní péče chirurgických oborů – IPCHO – oddělení, které sice v době koronavirové pandemie není spojováno s pomyslnou „první linií“ kontaktu s nákazou, ale první linie je na tomto pracovišti vcelku běžná praxe. I v těchto dnech pečuje o pacienty jako při běžném provozu. Zajišťuje nejvyšší stupeň intenzivní péče závažně nemocným nejen po rozsáhlých chirurgických výkonech a po polytraumatech, ale i ostatním. Na IPCHO je ročně hospitalizováno více než 1000 nemocných, u kterých došlo k ohrožení či selhání základních životních funkcí. Také personálu Oddělení Intenzivní péče chirurgických oborů je třeba poděkovat. A rádi tak činíme formou krátkého videa, jehož autorem je Zdeněk Hošák.

Fotografie: Bc. Lucie Karhánková, DiS.