Výherkyně tipovací soutěže si pro pět kilogramů mandarinek přijela až z letohradu. Ovoce věnovala maminkám

18. dubna 2019

Pro pět kilogramů mandarinek si dnes na Porodnicko-gynekologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc přijela Petra Moravcová. Pro výhru v prvním kole mandarinkové soutěže, v níž veřejnost může tipovat počet dětí narozených za čtvrtletí v olomoucké porodnici, si přicestovala až z Letohradu. V největší porodnici Olomouckého kraje se za první tři měsíce letošního roku narodilo 547 dětí. Tip Petry Moravcové byl jen o jediné dítě nižší.

O soutěži se studentka angličtiny dozvěděla od kamarádky, která se do soutěže taky zapojila. K téměř přesnému tipu si dopomohla výpočtem. „Od sestry, která pracuje v Orlickoústecké nemocnici, jsem věděla, že tam narodí zhruba tři děti denně, a říkala jsem si, že v Olomouci to bude určitě více. Počítala jsem s šesti až sedmi dětmi. Vynásobila jsem to počtem dnů a k výsledku jsem přidala ještě šest, protože v některých dnech se může narodit více dětí,“ popisovala postup.

Pět kilogramů mandarinek výherkyni předal přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D., který se o způsob výpočtu živě zajímal. „Na klinice pořádáme interní tipovačku už od roku 2008 a já jsem ještě nikdy nevyhrál, tak se chci přiučit, jak se to dělá,“ vysvětloval s úsměvem.

Kupu ovoce si nakonec Petra Moravcová neodvezla s sebou. „Vezmu si jen pár mandarinek pro sestru, která je těhotná. Většinu bych ale ráda nechala maminkám přímo tady v porodnici,“ vyslovila ušlechtilé přání. Bedýnku pak rovnou zanesly s vrchní sestrou Mgr. Vladislavou Marciánovou na oddělení šestinedělí, kde její obsah sestřičky přidají maminkám ke svačince.

Soutěž, která byla v předchozích letech určená jen zaměstnancům kliniky, je jednou z akcí, jimiž si klinika připomíná 120. výročí svého vzniku. Tipovačky o pět kilogramů mandarinek se v prvním čtvrtletí zúčastnilo 162 soutěžících. Zájemci již mohou tipovat v druhém kole Mandarinkové soutěže. Postup hlasování je jednoduchý. Ve webovém formuláři, který najdete ZDE, stačí zapsat své jméno, email a především tip na počet dětí nerozených v olomoucké porodnici za druhé čtvrtletí. Své tipy za měsíce duben, květen a červen můžete zaznamenávat do pátku 31. května 2019. Každý účastník může zadat jen jeden tip. V případě shodné vítězné odpovědi vyhrává ta s dřívějším datem odeslání.