Základní škola a Mateřská škola při FN Olomouc oslaví výročí svého vzniku

20. října 2021

Pětašedesát let od svého založení si v letošním roce připomíná Základní škola a Mateřská škola při Fakultní nemocnici Olomouc. Jedno z nejstarších zařízení svého druhu v České republice půlkulaté výročí oslaví společně se Základní školou a Mateřské školou logopedickou Olomouc, jejíž součástí je škola při FN Olomouc a která vznikla ještě o pět let dříve. Oslavy výročí založení obou škol se uskuteční v úterý 26. října 2021 od 9 hodin v Moresově posluchárně Dětské kliniky FN Olomouc.

Během dopoledního programu vystoupí jak děti a pedagogové, tak například zástupci Dětské kliniky FN Olomouc – přednostka prof. MUDr. Dagmar Pospíšilová, Ph.D. a vrchní sestra Mgr. Světlana Kašubová. Škola při FN Olomouc navíc pro hosty chystá překvapení. Podrobný program si můžete projít ZDE.

Základní školu a Mateřskou školu při Fakultní nemocnici Olomouc založil v roce 1956 tehdejší přednosta dětské kliniky a legendární český pediatr, profesor MUDr. Antonín Mores. Fungovala nejdříve v dnes již neexistující budově dětské kliniky a od roku 1976 působí v prostorách současné kliniky. Výuka se rozšiřovala i na jiné kliniky a oddělení, například kožní, urologické, ortopedické, chirurgické, ORL nebo plastické chirurgie. Dnes už ale děti jsou ve valné většině případů hospitalizované přímo na dětské klinice, kde výuka probíhá buď ve dvou třídách, nebo individuálně, u lůžek. Součástí ZŠ a MŠ logopedické Olomouc je škola při FN Olomouc od roku 2016.