Kdo jsme

Centrální operační sály poskytují elektivní a akutní péči nemocným vyžadujícím chirurgický zákrok.

Centrální sterilizace je poskytovatelem služeb v oblasti předsterilizační přípravy a sterilizace zdravotnických prostředků pro interní a externí zákazníky. Provádí se zde praktická výuka studentů LF a FZV UP Olomouc, praktická školení lékařů a nelékařských pracovníků z jiných zdravotnických zařízení v republice i mimo ni.

Centrální operační sály a sterilizace (COSS) se dělí podle poskytovaných služeb:

Centrální operační sály (COS):

tvoří komplex 12 standardních, moderně vybavených operačních sálů, z nichž 2 jsou dislokovány na Dětské klinice a provádí se zde plánované operační a endoskopické výkony u dětských pacientů.

Centrální sterilizace (CS):

rozdělená na 4 pracoviště, kde jsou prováděny mycí, dezinfekční a sterilizační procesy pro pracoviště FNOL i externí zákazníky. V lednu 2012 získala CS certifikaci jakosti podle ISO 9001:2008, v listopadu 2015 certifikát podle ČSN EN ISO 13485:2012.

kontaktní adresa Centrální operační sály a sterilizace

Centrální operační sály
Fakultní nemocnice Olomouc