Kapka naděje přivezla infuzní pumpy pro dětskou kliniku

10.1.2017

Patnáct moderních infuzních pump, notebook a další dárky dnes osobně předala prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Přístrojová technika v hodnotě 350 tisíc korun bude sloužit k léčbě vážně nemocných malých pacientů na hemato-onkologickém oddělení olomoucké dětské kliniky.

Kromě infuzních pump věnoval nadační fond dětským pacientům na oddělení také notebook Lenovo, který poskytla společnost Huawei. Kapka předala tento dar s dobrým pocitem, že bude sloužit jak pro zábavu, tak i pro vzdělávání pacientů. Dnešního předání se vedle Venduly Pizingerové účastnila i ředitelka nadačního fondu Elen Švarcová, za nemocnici dary převzali MUDr. Zbyněk Novák, vedoucí lékař hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN Olomouc a Mgr. Světlana Kašubová, vrchní sestra Dětské kliniky FN Olomouc.

,,Pomoci si velmi vážíme a Nadační fond Kapka naděje nás podporuje dlouhodobě. Přístrojová technika, jako jsou právě infuzní pumpy, je pro péči o naše dětské pacienty velmi potřebná. Nové pumpy využijeme zejména při léčbě hematoonkologických diagnóz, kdy každé z těchto vážně nemocných dětí má v průběhu hospitalizace mnohdy tři až čtyři pumpy u lůžka současně. Potřebné ale budou i v péči o další pacienty našeho hemato-onkologického oddělení, kde léčíme děti s nejrůznějšími onemocněními krve a krvetvorby,“ uvedl Zbyněk Novák.

Vendula Pizingerová během dnešní návštěvy na olomoucké dětské klinice. Vendula Pizingerová během dnešní návštěvy na olomoucké dětské klinice. Děti dnes dostaly od zástupců Kapky naděje dárečky, které jim zpříjemní pobyt v nemocnici. Vendula Pizingerová během dnešní návštěvy na olomoucké dětské klinice. Vendula Pizingerová předává vrchní sestře notebook, který bude sloužit hospitalizovaným dětem. Vrchní sestra kliniky Světlana Kašubová při instalaci nové infuzní pumpy.

Projekty financované z EU Projekty financované z EU Projekty financované z EU Projekty financované z EU Projekty financované z EU
« předchozí
další »