Porodnicko-gynekologická klinika

Porodnicko-gynekologická klinika

Členění kliniky

Porodnicko-gynekologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc je situována do dvou budov.

V prvním patře budovy T se nachází Centrum fetální diagnostiky.

Hlavní budova kliniky (C) má 4 nadzemní podlaží, 3 z nich jsou určena pro přímé poskytování zdravotní péče. V posledním patře je sekretariát kliniky, pracovna přednosty, zástupce a vrchní sestry, pracovna primáře novorozeneckého oddělení, zasedací místnost a inspekční pokoje lékařů.

V současné době je kapacita kliniky 65 lůžek v následujících stanicích:

  • oddělení 17 - gynekologie a patologická těhotenství,
  • oddělení 19B - šestinedělí (systém „rooming in“),
  • oddělení 17A - Jednotka intermediální péče (5 lůžek) a oddělení JIP porodního sálu (3 lůžka).

V ambulantním traktu kliniky, který je v přízemí, se vedle kartotéky nachází všeobecné i specializované vyšetřovny, včetně vyšetřovny urodynamické. 

V přízemí je rovněž Centrum asistované reprodukce, jehož součástí je samostatný zákrokový sálek a 8 lůžek pro stacionární péči.

V prvním patře jsou samostatně umístěny operační sály v přímé návaznosti na JIMP 17A. Na stejném podlaží je oddělení 17, které disponuje 35 lůžky a 3 nadstandardními pokoji.

Samostatným vchodem z boční části budovy se do 1. patra vchází do ambulance předporodní péče, je zde rovněž jedna specializovaná vyšetřovna Centra fetální medicíny.

Porodní sál (2. patro) má samostatný technický přístup, 7 porodních boxů s příslušenstvím a kompletním vybavením, z toho 3 tyto boxy dle potřeby slouží jako porodnická JIP. Oddělení šestinedělí (19B) má kapacitu 21 míst (tři nadstandardní jednolůžkové pokoje a 9 dvoulůžkových pokojů se samostatným sociálním zařízením a navazuje na samostatné Novorozenecké oddělení FN Olomouc.

Kde nás najdete - Porodnicko-gynekologická klinika