Transfuzní oddělení

Transfuzní oddělení

Jak se objednat

Dárce se může objednat na telefonních číslech 588 442 236, 588 442 272.

Osobně pak na evidenčním oddělení Transfuzního oddělení FNOL.

Objednávání dárců k běžným odběrům 

Vážené dárkyně, vážení dárci,

vzhledem k tomu, že je nutné plynule doplňovat zásoby transfuzních přípravků aktuálně dle potřeb jednotlivých klinik,resp.spektra nemocných, kteří Vaši krev potřebují, prosím, objednávejte se k odběru na základě následujících informací:

Pokud se rozhodnete jít darovat krev, je nutno se objednávat na na určitý den a hodinu. Vyjímku tvoří prvodárci, kteří k prvnímu odběru mohou přicházet bez objednání. Objednací doby budou rozděleny po 30 min,cca 5 – 8 dárců/ 30 min.

Pokud obdržíte SMS výzvu k odběru krve, prosím, volejte na bezplatnou linku 800 888 529!

Pracovnice evidence Vám nabídne termín odběru podle potřeby Vaší krevní skupiny. Pokud by Vám doba odběru nevyhovovala, pokusíme se najít náhradní termín v nejbližší době.

Při nízkém stavu krevních zásob jsou dárci zváni telefonicky a to rovněž na určitý den a čas, na němž se domluví.

Prosím, před objednáním k odběru věnujte pozornost rubrice „Aktuální stav krevních zásob“. Děkujeme za Váš zájem.

Objednání na přístrojové odběry

Na odběry plazmy se může objednat dárce telefonicky na bez platné lince 800 888 529, pokud absolvoval nejméně jeden odběr plné krve a splňuje další kriteria (vhodný žilní přístup, váha 55 kg) K odběru krevních destiček a červených krvinek jsou zváni dárci pracovnicemi evidence dle aktuální potřeby.

Nově se dárce na plazmu může objednat prostřednictvím elektronického portálu https://webdonor.fnol.cz, přístupy je možné získat v evidenci dárců, případně na mailu krevjedar@fnol.cz.

Kde nás najdete - Transfuzní oddělení