Nejmenší děti v porodnici mají nové strážce dechu

28.4.2017

Nadace Křižovatka předala na konci dubna dvacet nových monitorů dechu Novorozeneckému oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Přístroje slouží k hlídání nově narozených dětí ohrožených Syndromem náhlého úmrtí. „Oslovujeme firmy a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh z jejich vlastního rodičovství a setkání s tímto syndromem. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé republice,“ popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.

Slavnostního předávání 20 přístrojů v hodnotě bezmála 60 000 korun se přímo na oddělení účastnili zástupci společností FERONA, FARMAK, GLOBUS OLOMOUC, MEDIC PROGRES a LORIKA CZ, které na pořízení přístrojů finančně přispěli. Monitor nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe pauzy a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc. Nadaci Křižovatka se za dvacet let jejího působení podařilo zajistit monitory dechu pro české nemocnice a porodnice v hodnotě téměř 27 milionů korun.