Nekuřácká nemocnice

Fakultní nemocnice Olomouc patří mezi největší a nejvýznamnější poskytovatele léčebné a ošetřovatelské péče v České republice. Jako zodpovědné zdravotnické zařízení se proto v roce 2016 připojila k Evropské síti nekuřáckých nemocnic a získala certifikát neziskové organizace ENSH – Global Network for Tobacco Free Health Care Services, který potvrzuje její začlenění do této mezinárodní iniciativy. Naším cílem je stát se nekuřáckou nemocnicí, omezit negativní důsledky kouření a pomoci s odvykáním našim zaměstnancům i pacientům závislým na tabáku.

Součástí Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy Fakultní nemocnice Olomouc je už řadu let Centrum pro léčbu závislých na tabáku, kam se mohou obracet všichni, kdo se rozhodli své závislosti zbavit a hledají odbornou pomoc. Stačí se pouze objednat na telefonním čísle 588 443 561 (ambulance kliniky).

Centrum pro závislosti na tabáku

Zabývá se léčbou nemocných s těžkou závislostí na kouření tabáku. Pracuje zde tým lékaře a psychologa.

FunkceJménoTelefonE-mail
Vedoucí lékař prim. MUDr. Stanislav Losse 588 443 561 stanislav.losse@fnol.cz
Sestry   588 443 561  


V areálu našeho zdravotnického zařízení je povoleno kouřit pouze na vyhrazených kuřáckých místech. V dalších prostorách mimo tato vyhrazená místa včetně všech vnitřních prostor nemocnice je kouření zakázáno. Děkujeme pacientům a návštěvníkům nemocnice, že toto nařízení respektují a dodržují. Více informací najdete v přiložených materiálech.

Edukační brožura (.pdf)

Vyhrazená kuřácká místa


Speciální alce pro zaměstnance FN Olomouc

Jste zaměstnancem FN Olomouc? A rozhodli jste se přestat kouřit jednou provždy? Pak pro vás máme speciální nabídku, a to slevu ve výši 10 procent na veškerý sortiment značky Nicorette. Stačí jen vytisknout si přiložený leták, vyplnit kartičku, přinést ji do jedné z lékáren FN Olomouc a vybrat si některý z produktů, které vám usnadní dosáhnout cíle na cestě za zdravějším životním stylem.

Leták stáhnete kliknutím na obrázek.

rychlý kontakt:

FN Olomouc
I. P. Pavlova 6, Olomouc
GPS: 17.239856 49.585683

  • +420 588 441 111
  • +420 588 413 841
  • xa4krm2 (ID datové schránky)

Projekty financované z mezinárodních fondů

Projekty financované z EU
Projekty financované z EU
Projekty financované z EU
Projekty financované z EU
Projekty financované z EU
Projekty financované z EU
Projekty financované z EU