Ochrana osobních údajů

Obecná informace o zpracování osobních údajů pacientů ve FN Olomouc

poskytnutá na základě NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).

Tato informace Vám slouží k zajištění plné a transparentní informovanosti o zpracování Vašich osobních údajů (zejména údajů o Vašem zdravotním stavu) ve Fakultní nemocnici Olomouc (FNOL). Cílem tohoto sdělení je poskytnout Vám informace o tom, jaké osobní údaje FNOL shromažďuje, k jakým účelům je využívá a kde můžete získat informace o Vašich osobních údajích, které FNOL zpracovává.

Kontakt na správce osobních údajů

Fakultní nemocnice Olomouc
I. P.Pavlova 185/6
779 00 Olomouc
email: info@fnol.cz

Kontakt na pověřence pro ochranu osobních údajů (DPO) email: poverenec.GDPR@fnol.cz
Kde můžete podat stížnost na zpracování osobních údajů?

Pokud budete mít výhrady ke zpracování osobních údajů ve FNOL, můžete se obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů: poverenec.GDPR@fnol.cz a můžete podat stížnost na:
Úřad pro ochranu osobních údajů
Sídlo: Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7
Web: www.uoou.cz

Informace o ochraně osobních údajů pro pacienty

Od 25. května 2018 je účinné Nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, zkráceně GDPR.

Fakultní nemocnice Olomouc problematice ochrany osobních údajů věnovala velkou pozornost. Při poskytování zdravotních služeb jsou v naší nemocnici zpracovávány Vaše osobní údaje. Právním titulem k tomu je zákon o zdravotních službách, zákon č. 372/2011 Sb., který nám při poskytování zdravotních služeb stanoví povinnost vést zdravotnickou dokumentaci a zpracovávat osobní údaje pacientů. Z tohoto důvodu po Vás nepožadujeme souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů a zároveň byli nuceni případně odmítnout Vaši žádost o výmaz Vašich osobních údajů z databází FNOL.

Pro oblast GDPR se stala zásadní péče o ochranu osobních údajů v oblasti informací o pacientech a jejich zdravotním stavu. Uvědomujeme si, že jde o neobyčejně citlivé informace, které nesmí být zveřejněny a případně i zneužity, proto věnujeme mimořádnou pozornost vedení zdravotnické dokumentace.

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

V souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a jejich volném pohybu (GDPR), jmenoval ředitel Fakultní nemocnice Olomouc pověřence pro ochranu osobních údajů (Data Protection Officer).

Mgr. Pavla Fiurášková
Telefon: 724 242 289
e-mail: pavla.fiuraskova@fnol.cz

rychlý kontakt:

FN Olomouc
I. P. Pavlova 6, Olomouc
GPS: 17.239856 49.585683

• xa4krm2 (ID datové schránky)