Odbor hlavní sestry

Jaké činnosti realizujeme:

Hlavním úkolem Odboru hlavní sestry je koncepční řešení problematiky nelékařské péče s vazbou na lékařskou péči.

Hlavní sestra určuje strategii a koncepci v oblasti nelékařských oborů, v oblasti ošetřovatelské péče a zodpovídá za její realizaci, hodnotí její kvalitu, bezpečnost a zajišťuje její kontinuální zvyšování pomocí indikátorů kvality péče. Přímo řídí vedoucí Oddělení ošetřovatelství, vedoucí Sociálního oddělení, vedoucí Oddělení léčebné výživy, odborně a metodicky řídí (na úrovni vědního oboru ošetřovatelství a nelékařské péče) vedoucí NLZP.

Oddělení ošetřovatelství (OSE) odpovídáza realizaci projektů oboru ošetřovatelství a ostatních nelékařských oborů FNOL. Procesně a koordinačně zajišťuje funkci a činnost epidemiologických sester, konzultantek pro rány a intravenózní vstupy na klinických pracovištích, edukační sestry a dobrovolnický program FNOL. V rámci poskytování komplexní péče o pacienty není opomíjena také duchovní a psychická podpora pacientů, klinická pastorační péče je zajišťována nemocničními kaplany.

Oddělení léčebné výživy (OLV) je garantem a zodpovídá za kvalitu poskytované léčebné výživy všem pacientům ve FNOL, provádí edukace pacientů, případně jejich rodinných příslušníků (u dětí zákonných zástupců) o dietním režimu, a to za hospitalizace, před propuštěním, nebo v Poradně pro výživu, spolupracuje s dalšími odbornými ambulancemi FNOL (zejména v oboru obezitologie, diabetologie, gastroenterologie).

Sociální oddělení (SOC) garantuje sociální pomoc a poradenství hospitalizovaným pacientům, kteří se pro svůj zdravotní stav nachází v nepříznivé sociální situaci a nejsou schopni ji sami zvládnout, dále pak těm, kteří o pomoc požádají a také pacientům vyhledaným při sociální depistáži na jednotlivých odděleních. Odpovídá za zajišťování sociálně právní ochrany hospitalizovaných dětí a plnění zákonné ohlašovací povinnosti zdravotnických pracovníků ve vztahu k dětem. Zprostředkovává následnou péči pacientům (Agentura domácí péče, pečovatelské služby, lůžkové zařízení následné péče).

Pracovní tým a kontakty:

Ing. Andrea Drobiličová

Hlavní sestra:

Ing. Andrea Drobiličová
e-mail: andrea.drobilicova@fnol.cz

Vedoucí Oddělení ošetřovatelství Mgr. Adéla Kolková tel.: 588 443 917
e-mail: adela.kolkova@fnol.cz
Vedoucí Oddělení léčebné výživy Mgr. Marie Kohutová, DiS. tel.: 588 444 341, mobil: 724 255 329
e-mail: marie.kohutova@fnol.cz
Vedoucí Sociálního oddělení Mgr. Dana Balutová tel.: 588 443 132
e-mail: dana.balutova@fnol.cz
rychlý kontakt: