Absolventský program 2023/2024 pro lékaře začíná výběrovým řízením

21. února 2023

Proč byste jako lékař v příštím roce rád pracoval na Vámi vybraném pracovišti FNOL? To byla ústřední otázka výběrového řízení, kterým začíná letošní Absolventský program pro lékaře, jehož další ročník připravila Fakultní nemocnice Olomouc společně s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Výběrová komise to přitom nemá vůbec jednoduché. Do konkurzu se totiž přihlásilo na šedesát perspektivních lékařů – absolventů z téměř všech lékařských fakult z Česka a Slovenska.

Každý uchazeč měl přibližně patnáct minut na prezentaci a interpretaci svých idejí a představení motivů, které pracoviště a odbornost preferuje. Jejich prezentace posuzují náměstek léčebné péče FN Olomouc MUDr. Zdeněk Kojecký, Ph.D., proděkan lékařské fakulty prof. MUDr. Milan Kolář, Ph.D., zástupce Akademického senátu LF UPOL doc. MUDr. Přemysl Falt, Ph.D., personální náměstek FN Olomouc Mgr. Jaroslav Lhoťan a vedoucí Oddělení profesního vzdělávání a rozvoje lidských zdrojů Mgr. Vladimíra Odehnalová. „Budoucí lékaři v následujících dnech obdrží písemné vyrozumění o dalším postupu v rámci výběrového řízení, jehož součástí je i absolvování osobního pohovoru s vedením vybraného pracoviště FNOL. V případě úspěchu získají absolventi pracovní smlouvu na dobu určitou jednoho roku. Vzhledem k tomu, že program společně realizují fakultní nemocnice a lékařská fakulta, bude v souladu s metodikou programu jejich úvazek zároveň v obou institucích. Ve fakultní nemocnici v úvazku 1,0 a na lékařské fakultě v úvazku 0,2,“ popisuje Vladimíra Odehnalová.

Cílem absolventského programu je standardizovat nástup absolventů lékařských fakult, optimalizovat jejich nábor, výběr, zahájení specializačního vzdělávání a zajistit jejich následný profesní a odborný rozvoj, další vzdělávání v souladu s platnou legislativou a s potřebami FN Olomouc a LF UP v Olomouci. Většina přítomných se do programu přihlásila hlavně kvůli atraktivní praxi mezi špičkovými odborníky, která bude přínosná pro jejich osobní i kariérní růst.