Ambulance aktivního zdraví potřetí. Tentokrát o zdravém a prospěšném pohybu

10. května 2021

Jak často a jak intenzivně se hýbat, aby to bylo lidskému organismu prospěšné? Jaký druh cvičení či sportu si zvolit? Na tyto a další otázky týkající se zdravého pohybu se bude snažit najít odpovědi třetí díl Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ), seriálu debat odborníků především z Fakultní nemocnice Olomouc. Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad připravovaný ve spolupráci s olomouckým televizním studiem BEA campus channel bude naživo k vidění ve středu 12. května od 17 hodin a poté ze záznamu na webových stránkách ambulanceAZ.fnol.cz a současně na YouTube kanálu a facebookové stránce FN Olomouc.

„O nezastupitelné roli pohybu pro tělesnou i duševní kondici každého z nás už dnes asi nikdo nepochybuje. Stejně jako třeba u stravy však jde o to, aby i sport a pohyb byly uměřené a v souladu s individuálními možnostmi a potřebami každého jednotlivce. Také v tomto případě totiž platí, že všeho moc nebo nevhodná skladba mohou naopak škodit a nebýt prospěchem,“ upozorňuje duchovní autor a průvodce pořadem prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., ředitel FN Olomouc.

Jeho hosty ve studiu BEA budou tentokrát přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D. a primář Oddělení rehabilitace MUDr. Petr Kolář, Ph.D.

Roman Havlík Eliška Sovová Petr Kolář

Cílem projektu Ambulance AZ je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. V rámci každého dílu pozvaní odborníci odpovídají i na dotazy, které mohou zájemci již před vysíláním klást prostřednictvím webových stránek ambulanceAZ.fnol.cz. Na stejné internetové adrese také naleznou různé zajímavé odkazy a tipy na podporu aktivního zdraví i kontakty na specializované poradny ve Fakultní nemocnici Olomouc. Další díl věnující se psychosomatice přijde na řadu 16. června. Záznamy všech předchozích debat mohou zájemci sledovat nejen jako video, ale k dispozici jsou také jako podcast ve streamovací službě Spotify. Pro sdílení zkušeností a případně konzultaci některých otázek s odborníky založila FN Olomouc také facebookovou skupinu.