Ambulantní pavilon Hemato-onkologické kliniky soutěží o Cenu inženýrské komory. Hlasovat můžete i vy

2. června 2023

Mezi celkem 74 staveb přihlášených do 19. ročníku Ceny Inženýrské komory 2022 se dostal také ambulantní pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc.

Součástí další z pasivních staveb je devět vyšetřoven, pět odběrových míst, výkonová místnost, dva denní stacionáře pro podání léčby a transfuzních přípravků a moderně řešené čekárny s dostatečnou kapacitou a odpovídajícím sociálním zázemím. Objekt sestává z pěti nadzemních a jednoho podzemního podlaží.

• Ambulantní pavilon Hemato-onkologické kliniky.

Již na první pohled je zřejmá podobnost budovy s uznávanou stavbou sídla II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické, které stojí v areálu FN Olomouc od roku 2018. Autorem obou projektů je renomovaná architektonická kancelář kancelář Adam Rujbr Architects s.r.o.

Porota bude vybírat finalisty v prvním červnovém týdnu, o oceněných rozhodne představenstvo komory 24. června a vyhlášení výsledků soutěže konané ve dvouletém cyklu se uskuteční v sobotu 21. října 2023. Kromě cen poroty bude udělena i Cena veřejnosti.

Děkujeme za hlas pro naši nemocnici!​ Hlasovat můžete ​zde: https://cik.ckait.cz/stavby/2022/novy-pavilon-p-fakultni-nemocnice-olomouc/.