Blesk Ordinace už DNES v Olomouci: Na náměstí vás čekají odborníci z FN Olomouc

13. září 2022

Už dnes deník Blesk promění Horní náměstí v obří ordinaci. Právě zde od 12 do 18 hodin může každý zdarma projít sérií preventivních vyšetření a dozvědět se, jak na tom skutečně je a zda mu v těle netiká skrytá časovaná bomba. Blesk Ordinace se na Horní náměstí vrací po třech letech, letos ve stanech potkáte špičkové odborníky z patnácti pracovišť Fakultní nemocnice Olomouc.

Co na Horním náměstí uvidíte, uslyšíte a jaká vyšetření můžete například podstoupit? Odborníci největšího zdravotnického pracoviště na střední Moravě budou provádět vyšetření mateřských znamének, měřit nitrooční tlak, zaměří se na vyšetření diabetu nebo plic, provedou měření krevního tlaku a cholesterolu nebo vyšetření na přístroji inBody, zjistí vaši krevní skupinu, naučí vás správné hygieně rukou a také samovyšetření prsou, představí perinatologickou péči nebo činnost Centra asistované reprodukce.

Bude toho na Horním náměstí skutečně hodně! A to jsme se ještě nezmínili o programu na pódiu. Celým dnem bude provázet moderátorka Eva Decastelo, která také povede rozhovory s hosty, a to jak se zástupci FN Olomouc v čele s ředitelem prof. MUDr. Romanem Havlíkem, Ph.D., tak s patrony akce a hvězdami seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Michaelou Badinkovou a Jiřím Böhmem nebo s Bořkem Slezáčkem, který navíc vystoupí se svým hudebním programem.